جمعه 1398/1/30 - 55 : 13

شرکت گروه صنعتی بارز

صنعت : صنایع لاستیک
نوع مالکیت : مدیریتی
آدرس : خ سهروردی شمالی - خ هویزه غربی پلاک 103
تلفن : 88766721-24
محصولات
تاير خودرو
% 36
سهم تولید در کشور
شرکت گروه صنعتی بارز
معرفی شرکت

این گروه  در سال در دهه 1980 میلادی شرکتی به منظور احداث یک کارخانه تولید تایر (لاستیک)، تیوب و نوار خودروهای سواری، باری و کشاورزی در حومه شهر کرمان (کیلومتر 25 جاده جوپار) تأسیس گردید تا همزمان با آغاز سال‌های سازندگی پس از جنگ ، با بهره گیری از نیروهای بومی استان کرمان ضمن توانمندسازی وارتقاء صنعتی منطقه و کشور،زمینه اشتغال و کارافرینی را در منطقه‌ای محروم فراهم آورد. برای تحقق این امر نیز با جذب تیمی از کارشناسان زبده صنعت تایر ایران، برای اولین بار طراحی یک کارخانه ساخت تایر متخصصین ایرانی انجام شود. در ادامه فعالیت این شرکت اقدام به جذب بهترین فناوری ساخت تایر آن روز در داخل کشور نموده و پس از خرید و نصب تجهیزات و اموزش پرسنل اقدام به عرضه محصولات به بازار کشور نمود. به دلیل به روز بودن دانش و ماشین آلات و همچنین استفاده از نیروهای جوان و تحصیل کرده، در مدتی کوتاه محصولات این شرکت در بازار مصرف به نسبت سایر رقبا موقعیتی ممتاز بدست آورد.

این شرکت که با نام مجتمع صنایع لاستیک کرمان تولید خود را در سال 1992 با ظرفیت سالیانه25000 تن تولید تایرهای با فناوری بایاس در زیربنائی به مساحت 60000 متر مربع آغاز نمود، در سال‌های بعد با انتخاب نام « گروه صنعتی بارز»، و با گسترش ظرفیت تولید خود به 36 هزار تن تصمیم گرفت تا در مسیری متعالی گام نهاده و با هدف تحقق کسب رتبه نخست صنعت تایر ایران، با عقد قراداد همکاری صنعتی 10 ساله جهت جذب فناوری تولید تایرهای رادیال از شرکت کنتیننتال آلمان نمود. از رهگذر این قرارداد، با افزودن خط تولید تایرهای رادیال سواری با کمربند سیمی به ظرفیت 26 هزارتن در سال و خط تولید تایرهای باری/ اتوبوسی تمام سیمی خود را با ظرفیت 10 هزار تن (برای اولین بار در ایران) ، بارز توانست ظرفیت تولیدی خود را به 77 هزار تن افزایش دهد.


در ادامه این حرکت، گروه صنعتی بارز قصد دارد با توسعه خطوط موجود رادیال باری تمام سیمی به ظرفیت 13 هزار تن و توسعه خطوط تولید تایرهای رادیال سواری به ظرفیت 22 هزار تن و ایجاد کارخانه‌ای جدید در استان کردستان به ظرفیت 44 هزار تن، ظرفیت نهائی تولید خود را به 140000 تن در سال افزایش دهد. همچنین در سال‌های اخیر با هدف بهبود ترکیب محصولات، این گروه توانسته است انواع تایرهای رادیال سواری، رادیال باری، رادیال تجاری، SUV، راه‌سازی و کشاورزی را طراحی و تولید نموده و با موفقیت به بازار مصرف معرفی نماید.


در حال بارز با هدف افزایش میزان دسترسی مصرف کنندگان به محصولات خود و بهبود خدمات پس از فروش ، برنامه‌های توسعه‌ای مختلفی را در راستای بهبود شبکه توزیع تایر و شبکه ارائه خدمات پس از فروش اجرا نموده و در بیش از 310 نمایندگی، محصولات خود را به بازار عرضه نماید. همچنین با توسعه اینترنت و موبایل در کشور ، این شرکت برنامه های مختلفی را در حوزه بازاریابی الکترونیک و مدیریت ارتباط با مشتریان طراحی و در دست اقدام دارد.

از دیگر فعالیت‌های بارز در سال ههای اخیر افزایش میزان پاسخگویی به مسئولیت‌های اجتماعی بوده است. این شرکت در 3 سال اخیر اسپانسر برنامه حمایت از خرس سیاه اسیایی بوده و با هدف استفاده مناسب از تایر، کاهش الایندگی و کاهش حوادث مرتبط با تایر ، برنامه های آموزشی مختلفی را در غالب اجرای سمینارهای آموزشی برای مراکز خدمات تایر برگزار نموده و در غالب حضور در مراکز مصرف ، برنامه های مختلف اموزشی را برای رانندگان انواع خودروهای سواری، باری و ... اجرا نموده است.


همچنین این گروه با هدف بهبود میزان کنترل کیفی در سال‌های اخیر اقدام به توسعه توان مرکز ازمون تایر، ازمایشگاه های تحقیقاتی نموده و از طریق جذب دانش فنی از شرکت EDADA اسپانیا اقدام به راه اندازی میدان آزمون تایر و خودرو در سال 2013 نموده است.