English Website E-Mail Contact Searcg login
  Send To Friends   Save Page
       اخبار و رسانه   > تاپیکو به ازای هر سهم خود 100 ریال سود نقدی تصویب کرد

برگزاری مجمع عادی سالانه تاپیکو منتهی به سال مالی 31*اردیبهشت 96
تاپیکو به ازای هر سهم خود 100 ریال سود نقدی تصویب کرد

ارسال شده در : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶          |          تعداد بازدید : 1344

برگزاری مجمع عمومي عادي ساليانه شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین برای سال مالی منتهي به 31/02/1396

تاپیکو به ازای هر سهم خود 100 ریال سود نقدی تصویب کرد

افزایش سرمایه از مبلغ 43500 میلیارد ریال به مبلغ 81500 میلیارد ریال با رای اکثریت سهامداران تصویب شد

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) (سهامی عام) در ساعت 10 روز چهارشنبه مورخ 29/12/1396 با حضور بیش از 87 درصد صاحبان سهام درمحل تهران انتهاي بزرگراه حکيم بلوار غربي مجموعه ورزشي آزادي مرکز همايش هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت سالن اصلي، برگزار گردید. در این جلسه که به ریاست آقای خالق برگزار گردید، آقایان رجبیان و صمیعی به عنوان ناظران و آقای پیوندی ثانی به عنوان دبیر مجمع حضور داشتند. پس از استماع گزارش فعالیت هیئت مدیره به مجمع توسط مدیر مالی شرکت جناب آقای خسروی و قرائت گزارش حسابرس توسط نماینده سازمان حسابرسی در این جلسه صورتهای مالی شرکت برای سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت 1396 مورد تصویب قرار گرفت. همچنین از سود 298 ریالی هر سهم، 100 ریال تقسیم شد و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت و سازمان حسابرسی به ‌عنوان  بازرس قانونی و حسابرس شرکت و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس علی البدل شرکت برای سال مالی 97 انتخاب شدند.

 

بر اساس تصمیمات مجمع، اعضای هیئت مدیره دوره گذشته به مدت 2 سال به عنوان اعضای هیئت مدیره جدید مجداداً انتخاب شدند.

مجمع عمومی فوق العاده شرکت در ساعت 12 با همان ترکیب هیئت رئیسه برگزار شد. در این جلسه افزایش سرمایه شرکت از مبلغ  43.500 میلیارد ریال به مبلغ 81.500 میلیارد ریال معادل 36/87 درصد که مبلغ 29.776 میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده صاحبان سهام و مبلغ 8.224 میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران  به منظور جبران مخارج سرمایه ای و جلوگیری از خروج وجه نقد جهت اصلاح ساختار مالی مورد تصویب قرار گرفت.  

 

دستور جلسه:

پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و انتخاب هیئت رئیسه، دستور جلسه به شرح زیر توسط منشی جلسه قرائت گردید:

  • استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی.
  • تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 31/02/1396
  • انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
  • انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار
  • انتخاب اعضای هیئت‌مدیره
  • تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
  • تعیین پاداش هیئت مدیره

گزارش هیئت مدیره به مجمع عمومی عادی صاحبان سهام شرکت

گزارش هیات مدیره توسط آقای اسلام خسروی  مدیر مالی شرکت در چند بخش ارائه شد که در قسمت بعد به طور خلاصه به آن پرداخته شده است.

خسروی با اشاره به عملکرد شرکت در سال مالی مورد گزارش خاطر نشان کرد: درآمدهای عملیاتی شرکت از 15.999 میلیارد ریال در سال 95 به 19.580 میلیارد ریال در سال 96، معادل 38/22 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که سود عملیاتی شرکت در سال 96 نسبت به سال 95 با افزایش 37/22 درصدی همراه بوده است که نشان از عملکرد چشمگیر مدیریت و پرسنل سختکوش این شرکت خوشنام در بازار سرمایه دارد. سود خالص شرکت تاپیکو علی رغم مشکلات گوناگون صنعت از مبلغ 9.305 میلیارد ریال به 12.952 میلیارد ریال معادل 19/39 درصد رشد داشته است.

 

وی تاکید کرد: جمع دارایی های شرکت از رشد 86/4 درصدی برخوردار بوده است. شایان ذکر است بدهیهای سال مالی مورد گزارش 35/1 درصد کاهش نشان میدهد که جای تقدیر از تیم مالی شرکت دارد. وی افزود: سود انباشته 37/3 درصد و حقوق صاحبان سهام از 62.886 میلیارد ریال به 68.858 میلیارد ریال برابر 53/9 درصد افزایش داشته است.

 

محمدحسن پیوندی مدیرعامل تاپیکو و به عنوان دبیر مجمع با اشاره به اینکه پروژه خلیج فارس یک پدیده عظیم است،گفت : أخذ ۵ درصد تخفیف در خوراک پروژه خلیج فارس را از دولت که یکی از برنامه های تاپیکو است به طور جد دنبال می کنم.

وی افزود:این پروژه مسئول تامین نصف تولید بنزین در ایران است که تمام دست اندرکاران و همکاران من در تاپیکو در تلاش هستیم در جهت صیانت از حقوق سهامداران این ۵ درصد تخفیف در خوراک را کسب کنیم.

این مقام مسئول درباره خروج از صنعت سلولزی گفت:برای برون رفت از صنعت سلولزی باید به حد مطلوبی در این صنعت دست یابیم. همانطور که ما برای سوداوری تلاش می کنیم هر سازمان دیگری هم که بخواهیم این صنعت را واگذار کنیم به سوداوری فکر می کند. از این رو، باید به استاندارهای لازم جهت خروج برسیم و سپس از این صنعت که میراثی قدیمی برای تاپیکو است و با صنعت نفت و گاز سنخیتی ندارد خروج کنیم .در همین راستا در یکسال گذشته با اصلاح روش مدیریتی شرایط متفاوت تری را ایجاد کرده تا کیفیت را بالا ببریم.

پیوندی با اشاره به جلسه ای که با معاون ریاست جمهوری داشته، افزود: درخواست ١٠٠ میلیون دلار کمک از صندوق توسعه دولت جهت نوسازی این صنعت داریم تا بتوانیم بعد از نوسازی صنعت سلولزی را واگذار کنیم .

وی بابیان اینکه سال ٩٧ اوج بهره برداری متانول مرجان است،گفت: تلاش داریم از پروژه آناهیتا خارج شویم. جلساتی هم در جریان است که در صورت اخذ نتیجه إعلام می کنیم.

#تاپیکو

گزارش مجمع  سالیانه  سال منتهی به 31/02/96 شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی نکات مهمی که در ابن مجمع عنوان شدند:

- سود محقق شده سه ماهه اول سال مالی منتهی به 31/02/97 بر مبنای سرمایه جدید مبلغ 12 ریال و پیش بینی سود سال مالی منتهی به 31/02/97 مبلغ 246 ریال می باشد.( پیش بینی اولیه سود خالص 12,627,258 میلیون ریال و پیش بینی سود خالص کنونی 20,009,716 میلیون ریال می باشد بنابراین  58.46% تعدیل مثبت داشته است)

- اعلام شد زیر مجموعه های شرکت تولید 10 محصول از 12 محصول پتروشیمی را انجام می دهند . اعلام شد پتروشیمی مارون 22% سود و پتروشیمی جم 18% سود تاپیکو را می سازد

*** اعلام شد  پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس یکی از بزرگترین پالایشگاههای میعانات گازی جهان است که خوراک روزانه آن 360 هزار بشکه خواهد بود و تاپیکو مالک 49% آن می باشد اعلام شد  فاز اول آن به بهره برداری رسیده است (تولید فاز یک هم اکنون 9 میلیون لیتر  بنزین است که به 12 میلیون لیتر در روز خواهد رسید) و امیدواریم  بهره برداری   فاز 2 و 3 آن را درپایان  سال 97 و اوایل سال98 کامل کنیم (تولید 3 فاز آن  36 میلیون لیتر بنزین خواهد بود) اعلام شد سود خالص با فرض تخفیف 5% خوراک، معادل 1000 میلیارد تومان پیش بینی می شود و اعلام شد با توجه به ابعاد ملی و استراتژیک طرح  جهت اخذ تخفیف خوراک به میزان حداقل 10 درصد پیگیری می شود(استفاده از ظرفیت ماده 13 قانون رفع موانع تولید) که در این صورت سود خالص آن 1700 میلیارد تومان خواهد بود اعلام شد چون این پروژه نصف بنزین کشور را تامین خواهد کرد و به کشور کمک می کند  تلاش می کنم تخفیف خوراک 10% باشد

-اعلام شد برای دوره مالی 31/02/97 شرایط متفاوت خواهد بود -  به سهامداران اعلام شد  یک سالی را تحمل کنند وضعیت فعلی جبران خواهد شدهمچنین اعلام شد بعد از افزایش سرمایه ، در سال 97 و اوجش را در سال 98 برداشت خواهیم کرد

-اعلام شد هلدینگ خلیج فارس از محل سود انباشته افزایش سرمایه خواهد داشت

-پروژه پتروشیمی ایلام: اعلام شد تاپیکو مالک 17% آن می باشد و پیشرفت پروژه 85.5% است و تا پایان سال 97 به بهره برداری می رسد(در جایی هم اعلام شد تا پایان سال پروژه الفین به تولید می رسد البته درگزارش هیئت مدیره پیش بینی  بهره برداری پروژه سال 97 ذکر شده است)

- پروژه پتروشیمی مرجان : اعلام شد تا پایان سال 96 به بهره برداری خواهد رسید(در گزارش هیئت مدیره آمده است با احتساب پتروشیمی فن آوران،مجموع درصد مالکیت گروه تامین در پتروشیمی مرجان 24.5% است )

- اعلام شد جهت نوسازی  شرکت چوکا (تولید کاغذ)100 میلیون دلار وام از صندوق توسعه ملی درخواست شده است و می بایست ابتدا آن شرکت را درست کنیم و بعد از آن فاصله بگیریم(خارج شویم)

-اعلام شد شرکت فیبر بابلسر بهره برداری آزمایشی را شروع کرده است.

-پروژه سیراف: اعلام شد یکی از پروژه های 8 پالایشگاهی سیراف مربوط به تاپیکو می باشد و خط اعتباری برای پالایشگاههای سیراف ایجاد شده است(یک پروژه پالایشگاهی برای تاپیکو است)

-اعلام شد برای شرکت گروه صنعت سلولزی گستر نوین ، مجوز هیئت پذیرش برای فرابورس اخذ شده است و برای پذیرش شرکت پتروشیمی غدیر درفرابورس،جلسه هیئت پذیرش برگزار شده و امیدواریم در پاییز در فرابورس عرضه شود و  شرکت پرسی ایران گاز در مرحله پیگیری مراحل پذیرش است

 

-لیست کامل زیر مجموعه های تاپیکو و درصد مالکیت در آنها و پروژه ها  در گزارش هیئت مدیره آمده است

پیام هیات مدیره

با سپاس فراوان از حضور و همراهی سهامداران و اعضاء هیات مدیره محترم مجمع عمومی عادی سالانه شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو)، گزارش فعالیت هیات مدیره برای سال مالی منتهی به 31/2/1396 که حاصل تلاش و فعالیت یکسال هیات مدیره، مدیران و کارکنان این شرکت می باشد را به مجمع عمومی تقدیم می دارد.

در سال مالی منتهی به 31/2/1396 بسیار مفتخریم اعلام نماییم که با وجود فراز و نشیب ها و با توجه به محدودیت ها در حوزه انرژی، نفت و گاز و پتروشیمی توانسته ایم با اتکال به خداوند بزرگ و همراهی شما سهامداران گرانقدر و بهره گیری از اراده استوار با تلاش جمعی و حضوری فعال در عرصه اقتصاد کشور و بین الملل و راهبردی تخصصی شرکتهای تابعه، ارزش آفرینی را برای همه ذینفعان از جمله 41 میلیون قشر بازنشستگان تامین اجتماعی به عمل برسانیم و شرایطی را مهیا نماییم تا بتوان در راستای برنامه های استراتژیک شرکت قدم برداشته و با تخصص و همدلی و درک مناسب مدیران و کارکنان در سال موسوم به «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» موفق شویم نسبت به تکمیل زنجیره ارزش و متنوع سازی سبد محصول در شرکتهای زیرمجموعه مسیر تعالی را به گونه ای شایسته طی نماییم و با اعتقادی راسخ در جهت تحقق منافع سهامداران محترم تلاش خود را به کار گرفته ایم.

با کمال مسرت به استحضار می رسانیم، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) بالاترین پتانسیل را در بین هلدینگ های کشور دارد که به دلیل سبد کاملی از محصولات و به دور از تنش های سیاسی و اقتصادی و نوسان قیمت نفت است در صورت محقق شدن طرح های در دست اجرا سالجاری نسبت به سال قبل شاهد رشد خواهیم بود.

امید است با توکل به ذات اقدس الهی، کارتیمی، مسئولیت پذیری و انجام درست کار و با کوشش مستمر کلیه مدیران و کارکنان شاهد رشد و شکوفایی روز افزون شرکت و افزایش ثروت سهامداران در سالهای آتی باشیم.

 

بیانیه چشم انداز : تبديل شدن به شركتي جهاني با قابليت رقابت‌پذيري بين‌المللي و تامين بيشترين ارزش براي ذينفعان

 

مهمترین استراتژی های تاپیکو :

توسعه سرمایه گذاری در حوزهای جذاب صنعت

ارتقاء و توسعه نظام زنجیره تامین در هلدینگ و شرکتهای تابعه

توسعه و رسوخ در بازارهای داخلی و بین المللی

ارتقاء هم‌افزایی بین شرکتهای مرتبط باگروه تامین با تاکید برخلق ارزش

بهینه سازی سبد سرمایه گذاری با تاکید بر خلق ارزش

 

 

 

 

 

 
نظرسنجی

نقش وب سایت شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین در امر اطلاع رسانی را چگونه ارزیابی مینمایید؟

   : عالی
   : خوب
   : متوسط
   : ضعیف
خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت آخرین اخبار شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین با ما همراه شوید.

newsletter

کلیه حقوق این مجموعه محفوظ و متعلق به شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین میباشد.
طراحی و پیاده سازی : آروین رسانه
login