English Website E-Mail Contact Searcg login
  Send To Friends   Save Page
       اخبار و رسانه   > بر ایجاد نهاد رگولاتوری قانونمند در صنعت پتروشیمی تاکید کرد

مدیرعامل تاپیکو :
بر ایجاد نهاد رگولاتوری قانونمند در صنعت پتروشیمی تاکید کرد

ارسال شده در : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶          |          تعداد بازدید : 980

تاکید مدیرعامل تاپیکو بر ایجاد نهاد رگولاتوری قانونمند در صنعت پتروشیمی

 

مدیرعامل تاپیکو بر ضرورت ایجاد نهاد رگولاتوری قانونمند در صنعت پتروشیمی کشور به منظور تسهیل زمینه‌های سرمایه گذاری و توسعه این صنعت تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی تاپیکو، مهندس محمدحسن پیوندی در سخنرانی خود در بیست و نهمین نشست مدیران عامل صنعت پتروشیمی که با حضور دکتر ویسه معاون اجرای معاون اول رئیس جمهور، مهندس شاهدایی قائم مقام وزیر نفت، دکتر نوروز زاده معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی  و عزیز اکبریان رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مشهد در حال برگزاری است گفت: مزیت کشور ما خوراک است، مزیت کشور ما این است که ما بهترین، قوی ترین، باهوش ترین و وفادارترین نیروی انسانی را در کشور خودمان داریم و نیاز به نیروی خارجی در صنعت پتروشیمی نداریم.

 

وی ادامه داد: مزیت ما این است که این خوراک در دریا و لب دریاست. بنابراین بهترین شرایط برای اقتصادی بودن پروژه ها در این صنعت وجود دارد. آنچه که در این چنبره گیر کرده است همین عدم وجود یک رگولاری قانونمند و با شأن قانونی و از طریق یک نهاد قانونی است.

 

پیوندی خاطر نشان کرد: پیشنهاد ما این است که اگر دولت هم در این زمینه لایحه نمی آورد مجلس محترم شورای اسلامی طرحی را ارائه کند که نهاد رگولاتوری در صنعت پتروشیمی با سرعت شکل بگیرد.

 

وی با بیان اینکه در این جلسه صحبت از 60 میلیارد دلار برنامه سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی شد گقت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای این 60 میلیارد دلار نه منابعی دارد و نه طبق قانون خصوصی سازی اجازه سرمایه گذاری دارد. بنابراین ما باید راهکاری پیدا کنیم که شرایط سرمایه گذاری را تسهیل کنیم.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با حضور جناب آقای نوروززاده که مدت‌ها رئیس کمیته پتروشیمی مجلس شورای اسلامی و کمک کار ما در شرکت ملی صنایع پتروشیمی بودند بحث رگولاری قانونمند در صنعت پتروشیمی به زودی اجرایی شود. رگولاری باید تسهیل کننده باشد.
نظرسنجی

نقش وب سایت شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین در امر اطلاع رسانی را چگونه ارزیابی مینمایید؟

   : عالی
   : خوب
   : متوسط
   : ضعیف
خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت آخرین اخبار شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین با ما همراه شوید.

newsletter

کلیه حقوق این مجموعه محفوظ و متعلق به شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین میباشد.
طراحی و پیاده سازی : آروین رسانه
login