برنامه تاپیکو برای عرضه دو شرکت سلولزی در بازار سرمایه تا پایان تابستان
1399/4/11
مدیر امور پرتفوی تاپیکو خبر داد:
برنامه تاپیکو برای عرضه دو شرکت سلولزی در بازار سرمایه تا پایان تابستان
شرکت صنایع چوب خزر کاسپین و شرکت محصولات کاغذی لطیف از شرکتهای تابعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو)، پس از تایید هیات پذیرش فرابورس در بازار سرمایه عرضه اولیه می شوند.
به گزارش شستا رسانه به نقل از روابط عمومی تاپیکو، امیرمهدی صبایی مدیر پرتفو و تأمین منابع مالی تاپیکو با اعلام این خبر گفت: پس از تکمیل فرایند ادغام شرکت فیبر بابلسر در شرکت صنایع چوب خزر کاسپین امیدنامه نهایی این شرکت به همراه کلیه مدارک و مستندات لازم به فرابورس ارسال شده است.
 
وی افزود: با توجه به تغییر ساختار و ترکیب هیات پذیرش فرابورس، بیش از 1.5 ماه است که در انتظار تشکیل جلسه این هیات و بررسی موضوع پذیرش شرکت صنایع چوب خزر کاسپین هستیم که امیدواریم هر چه زودتر اعضای هیات پذیرش مشخص شده و موضوع در دستور کار قرار گیرد.
 
صبایی گفت: از آنجا که این شرکت سهامی عام است، انتظار داریم مدت کوتاهی پس از پذیرش، فرایند درج نماد و عرضه سهام در بازار فرابورس میسر شود.
 
این مقام مسئول همچنین با اشاره به برنامه مشابه تاپیکو برای عرضه شرکت محصولات کاغذی لطیف در بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه شرکت حریر خوزستان که پیش از این از شرکتهای تابعه شرکت لطیف بود از مالکیت این شرکت خارج شده و به زیرمجموعه مستقیم هلدینگ سلولزی تاپیکو منتقل شده است، در حال حاضر صورتهای مالی این شرکت با اعمال اصلاحاتی که در حسابها منظور شده مقبول واقع شده و بر این اساس امیدنامه و مدارک و مستندات تکمیل شده و به فرابورس ارسال شده است.
 
صبایی با بیان اینکه انتظار داریم این شرکت نیز با کوتاه ترین فاصله با شرکت صنایع چوب خزر کاسپین مورد پذیرش و عرضه قرار گیرد گفت: با توجه به اینکه شرکت لطیف سهامی خاص است، برای تسریع در روند عرضه، فرایند تقویم اموال این شرکت را به موازات جلو بردیم و تقریبا تقویم دارایی‌ها در مرحله نهایی قرار دارد.
 
وی اظهار امیدواری کرد که فرایند عرضه هر دو شرکت تا پایان تابستان در فرابورس به انجام برسد.
 
مدیر پرتفوی تاپیکو در ادامه گفت: در صنعت سلولزی همچنین شرکتهای حریر خوزستان و هلدینگ سلولزی و در حوزه صنعت تایر نیز شرکت سرمایه گذاری وتوسعه صنایع لاستیک، در برنامه پذیرش قرار دارند که امیدواریم تا فرایند عرضه آنها تا پایان امسال محقق شود.
صبایی به عرضه شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز اشاره کرد و گفت: همانطور که به تازگی در کنفرانس خبری نیز اعلام کردیم، به همراه سایر سهامداران عمده در حال بررسی امکان ورود سهام شرکت نفت ستاره خلیج فارس به بازار سرمایه هستیم اما مقدمه این کار اصلاح صاختار، افزایش سرمایه و تعیین تکلیف برخی بدهی های ارزی این شرکت است.
 
وی اظهار امیدواری کرد که بعد از رفع این موضوعات شرایط برای عرضه سهام شرکت نفت ستاره خلیج فارس در یکی از بازارهای بورس یا فرابورس احراز شود.
اخبار برگزیده آرشيو
يکشنبه 1400/5/10 - 31 : 21