گروه : اخبار شرکت ها
شناسه : 7216
تاريخ : 1399/4/12
تولید پارچه ایربگ درشرکت نخ تابر صبا و خودکفایی کشور از واردات این محصول پس از پنجاه سال
در سال جهش تولید انجام شد؛
تولید پارچه ایربگ درشرکت نخ تابر صبا و خودکفایی کشور از واردات این محصول پس از پنجاه سال
شرکت نخ تایر صبا از شرکتهای تابعه هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا (تاپیکو) برای نخستین بار با بومی سازی تولید پارچه ایربگ، کشور را پس از پنجاه سال از واردات این محصول خودکفا کرد.
حسین صنعان بنیسی مدیرعامی شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک، با اعلام این خبر گفت: توافقنامه تولید این محصول روز چهارشنبه یازدهم تیر ماه با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در چهارمین برنامه میز توسعه و تحقیق ساخت داخل صنعت خودرو بین شرکت صبا و خودروسازان داخلی به امضا رسید.
 
وی افزود: در این نشست مدیران عامل دو خودروسازبزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.
 
به گزارش شستا رسانه به نقل از روابط عمومی تاپیکو، طرح تولید کیسه هوا ( air bag) که مطالعات آن از سال ۱۳۹۷ در شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا) آغاز شده بود، سرانجام  با تهیه چندین نمونه و ارسال به شرکتهای خودرو سازی در مرحله نهایی  قرار گرفت .
 
این پروژه یکی از طرح های بسیار مهم در سطح ملی محسوب می شود زیرا تا پیش از این پارچه مخصوص ایربگ مورد استفاده در کشور کاملا وارداتی بوده و تنها دوخت و مونتاژ آن در کشور انجام می‌شد. با توجه به تجربه مفید شرکت نخ تایر صبا در تولید انواع پارچه‌های صنعتی و با تلاش و کوشش پرسنل، این شرکت در سال ۱۳۹۸ موفق به تولید این پارچه با استانداردهای روز دنیا شده است.