ضرورت تلاش برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش مستمر کیفیت محصول
1398/7/24
در بازدید از شرکت تولیدی نخ تایر صبا مطرح شد:
ضرورت تلاش برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش مستمر کیفیت محصول
عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی بر ضرورت تلاش ویژه برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش مستمر کیفیت محصولات شرکت تولید نخ تایر صبا تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی تاپیکو، دکتر محمود ملکوتی خواه عضو هیات مدیره شستا که به همراه مهندس مخدومی مدیرعامل تاپیکو از کارخانه تولید نخ تایر صبا در زنجان بازدید می‌کرد، ضمن قدردانی از اقدامات موثر انجام شده و افزایش بیش از 11 برابری سود خالص این شرکت در سال گذشته، بر ضرورت تلاش برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش مستمر کیفیت محصولات شرکت تولیدی نخ تایر صبا و نیز استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود در بازار از جمله تحویل به موقع محصول به مشتری که در نهایت منجر به اثر بخشی در سیستم می‌شود، تأکید کرد.

مهندس مخدومی مدیر عامل  تاپیکو نیز در جریان این بازدید ضمن قدردانی از کلیه کارکنان شرکت نخ تایر صبا، یکی از مهم ترین دستاوردهای تاپیکو در سال گذشته را اعاده تملک نخ تایر صبا عنوان کرد و افزود: با مجموعه اقدامات انجام شده و با هماهنگی با بانک ملی ایران مقرر شد بدهی شرکت نخ تایر صبا به این بانک طی اقساط پلکانی 12 ساله و بدون محاسبه سود، روی بدهی سنواتی بازپرداخت شود که با این اقدام اعاده مالکیت شرکت نخ تایر با ارزشی برابر با 150 میلیارد تومان محقق شد.

وی با بیان اینکه شرکت نخ تایر صبا در سال گذشته برای نخستین بار 40 میلیارد تومان سود بین سهامداران توزیع کرد گفت: پیش‌بینی می‌کنیم شرکت سرمایه گذاری وتوسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا) بتواند تا پایان سال 98 بیش از 153 میلیارد تومان سود محقق کند که اقدامی بی‌سابقه در تاریخ تاسیس این شرکت به حساب می‌آید.

مخدومی طرح تولید استیل کورد را یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه این شرکت عنوان کرد و از حمایت کامل تاپیکو به عنوان سهامدار عمده از این طرح حائز اهمیت خبر داد.

وی همچنین خواستار پیگیری ویژه مدیران ارشد نخ تایر صبا برای تسریع در به سرانجام رساندن این پروژه شد و اجرایی شدن آن را یکی از برنامه‌های مهم تاپیکو در سال 99 عنوان کرد.

مهندس صنعان مدیرعامل مجتمع نخ تایر صبا نیز در ابتدای این نشست، ضمن معرفی کارخانه، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تولید و فروش محصولات، اهداف و برنامه‌های آتی شرکت را تشریح کرد.

وی با تشریح مشکلات تامین مواد اولیه با توجه به تحریم‌های اعمال شده از سوی کشورهای غربی گفت: علیرغم همه مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، تمام توان مجموعه را برای تأمین نیاز مشتریان و انجام سفارشات طبق قرارداد به کار گرفته‌ایم.

در حاشیه این بازدید یک روزه ضمن دیدار از استاندار زنجان و رئیس صنایع استان در خصوص حل مشکل بانک ملی در خصوص مجتمع نخ تایر صبا قدردانی بعمل آمد و در ادامه استاندار زنجان در خصوص اجرای طرح استیل کورد این شرکت در استان در راستای ایجاد اشتغالزایی برای جوانان حمایت همه جانبه خود را اعلام نمود.

همچنین در ادامه دکتر ملکوتی‌خواه و مهندس مخدومی مخدومی به همراه مدیرعامل شرکت نخ تایر صبا با حضور در استانداری زنجان با دکتر حقیقی استاندار و مهندس فغفورس مدیرکل صنایع این استان ملاقات کرده و از حمایت‌ها و اقدامات انجام شده از سوی استانداری برای حل موضوع تسویه تسهیلات بانکی شرکت نخ تایر صبا قدردانی کردند.

در این جلسه دکتر ملکوتی خواه و مهندس مخدومی ضمن ابراز رضایت از عملکرد مجتمع تولیدی نخ تایر صبا در سال گذشته و سال جاری، در خصوص آغاز فرآیند اجرایی پروژه استیل کورد در سال آتی قول مساعد داده و جهت تسریع در اجرای طرح همکاری لازم کلیه عوامل استانی را خواستار شدند که استاندار زنجان نیز در خصوص اجرای این طرح در استان و اشتغالزایی برای جوانان استان حمایت همه جانبه خود را اعلام نمود.

اخبار برگزیده آرشيو
يکشنبه 1399/7/6 - 45 : 16