دوشنبه 1400/9/8 - 17 : 12

طرح بهبود راندمان واحد موم گیری ایرانول

میزان پیشرفت
% 3
طرح بهبود راندمان واحد موم گیری ایرانول
معرفی پروژه

هدف از اجرای این طرح افزایش سود آوری و استفاده بهینه از فرآیند پالایش( بهبود راندمان) و تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر در شرکت نفت ایرانول می باشد.

طرح فوق در راستای بهبود در عملیات پالایش واحد موم گیری پالایشگاه روغن سازی تهران در شرکت نفت ایرانول است که شامل جداسازی حداکثری مواد از یکدیگر و تولید محصولات با ارزش افزوده بسیار بالاتر می باشد. با اجرای این طرح علاوه بر بازیابی 11 هزار تن روغن پایه در سال، محصول واکس خشک با درصد روغن بسیار پائین و با ارزش افزود بالا نیز تولید می گردد

این طرح شامل دو فاز اجرایی خواهد بود که پس از اجرای موفقیت آمیز فاز نخست آن، فاز دوم نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. از نتایح طرح می توان به افزایش تولید روغن پایه به میزان 11 هزار تن در سال، همچنین مقدار کل واکس تولیدی شرکت به میزان 56 هزار تن در سال از نوع مرغوب اشاره کرد. تعداد افراد شاغل در زمان ساخت و اجرا 50 نفر خواهد بود

بخش هایی از فعالیت های اجرایی طرح در سال های گذشته انجام شده است که با انتخاب شرکت فرانگر صنعت به عنوان پیمانکار اصلی EPC  و مدیریت طرح و استقرار سازمان پروژه از ابتدای تیرماه 1399، فعالیت های باقیمانده سرعت گرفته است. 

حجم سرمایه گذاری این طرح در حدود 80 میلیارد تومان ( با توجه به تغییرات و نوسانات نرخ ارز،حجم سرمایه گذاری پروژه در حال بازنگری و به روز رسانی می باشد) و با نرخ بازده داخلی 50 درصد می باشد که پیش‌بینی می‌شود  تاپایان سال 1400 به بهره برداری برسد.

درصد پیشرفت فیزیکی برنامه ای فعالیت های باقیمانده طرح تا پایان آذر ماه 1399:

2/53%

درصد پیشرفت فیزیکی واقعی فعالیت های باقیمانده طرح تا پایان آذرماه 1399:

 2/78%