شنبه 1399/9/8 - 12 : 14

طرح بهبود راندمان واحد موم گیری ایرانول

میزان پیشرفت
% 24
طرح بهبود راندمان واحد موم گیری ایرانول
معرفی پروژه
 هدف از اجرای این پروژه افزایش سود آوری و استفاده بهینه از فرآیند پالایش( بهبود راندمان) و تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر در شرکت نفت ایران می باشد.
 
طرح فوق در راستای بهبود در عملیات پالایش واحد موم گیری پالایشگاه روغن سازی تهران در شرکت نفت ایرانول است که شامل جداسازی حداکثری مواد از یکدیگر و تولید محصولات با ارزش افزوده بسیار بالاتر می باشد. با اجرای این طرح علاوه بر بازیابی 11 هزار تن روغن پایه در سال، محصول واکس خشک با درصد روغن بسیار پائین و با ارزش افزود بالا نیز تولید می گردد. 
 
این طرح شامل دو فاز اجرایی خواهد بود که پس از اجرای موفقیت آمیز فاز نخست آن، فاز دوم نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. از نتایح طرح می توان به افزایش تولید روغن پایه به میزان 11 هزار تن در سال، همچنین مقدار کل واکس تولیدی شرکت به میزان 56 هزار تن در سال از نوع مرغوب اشاره کرد. تعداد افراد شاغل در زمان ساخت و اجرا 50 نفر خواهد بود. 
 
بخش هایی از فعالیت های اجرایی طرح در سال های گذشته انجام شده است که با انتخاب شرکت فرانگر صنعت به عنوان پیمانکار اصلی EPC  و مدیریت طرح و استقرار سازمان پروژه، فعالیت های باقیمانده سرعت گرفته است.
 
حجم سرمایه گذاری این پروژه در حدود 80 میلیارد تومان و با نرخ بازده داخلی 50 درصد می باشد که پیش‌بینی می‌شود در آذر ماه 1400 به بهره برداری برسد.