افقهی: زیرساخت‌های لجستیکی و حمل‌ونقل ارزان لازمه توسعه صادرات است

افقهی: زیرساخت‌های لجستیکی و حمل‌ونقل ارزان لازمه توسعه صادرات است

سرپرست هلدینگ تاپیکو در دیدار با مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی گفت: رویکرد دوران جدید فعالیت‌های بنگاه‌های بزرگ گروه تاپیکو، عمق‌بخشی به تحول در توسعه محصول و توسعه بازار با هدف افزایش نقش‌آفرینی هرچه بیشتر در جهش صادراتی شرکت‌های گروه است.

به گزارش روابط عمومی تاپیکو، دکتر بابک افقهی در این جلسه خاطرنشان کرد: چنانچه بخواهیم در فتح بازارهای جهانی موفق باشیم حتماً باید از زیرساخت‌های لجستیکی مطمئن و مؤثر نظیر خطوط حمل‌ونقل بین‌المللی استفاده کنیم و اگر راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بتواند با در اختیار قرار دادن مسیرهای ترانزیتی ارزان و قابل اتکا در حوزه تولید و صادرات محصولات نفت، گاز و پتروشیمی نقش‌آفرینی موثری، کند، تاپیکو آماده عقد قراردادهای حمل بلندمدت و حتی سرمایه‌گذاری برای توسعه تجهیزات حمل و یا خطوط واصل ریلی است.

شایان ذکر است در این جلسه که تنی چند از مدیران عامل شرکت‌های تابعه تاپیکو نیز حضور داشتند نیازهای مسیرهای حمل بین‌المللی برای حمل مواد اولیه وارداتی خطوط تولید و نیز صادرات محصولات تولیدی و عرضه به بازارهای هدف مورد بررسی قرار گرفت.

سید میعاد صالحی مدیرعامل راه‌آهن نیز پس از این جلسه از تفاهم برای حمل محصولات پتروشیمی از طریق راه‌آهن خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، اولویتش را برای روی ریل آوردن بارهای جدید استراتژیک که برای حوزه بین‌المللی جذاب است قرار داده که در همین راستا جلسه خوبی با مدیران هلدینگ تاپیکو داشتیم تا بخشی از بارهای پتروشیمی را خصوصاً در بخش صادرات روی ریل بیاوریم.

صالحی افزود: پیش از این تنها از طریق حمل‌ونقل دریایی، محصولات پتروشیمی حمل می‌شد که اگر از حمل‌ونقل ریلی هم استفاده شود، بخش مهمی از مشکلات حمل، از جمله دموراژ کشتی‌ها و پهلو نگرفتن در بنادر، برطرف می‌شود.

#گزارش_تصویری