با پیگیری های افقهی صورت گرفت؛ تحقق مطالبه رئیس‌جمهور شهید در خراسان شمالی /طرح انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان افتتاح می‌شود + فیلم

با پیگیری‌های افقهی صورت گرفت؛
تحقق مطالبه رئیس‌جمهور شهید در خراسان شمالی / طرح انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان افتتاح می‌شود + فیلم

طرح انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان به عنوان مهم‌ترین مصوبه سفر رئیس‌جمهور شهید  به استان خراسان شمالی با پیگیری‌های مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) در بجنورد افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپ نیوز)؛ طرح 11کیلومتری انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان  که در سفر هیئت دولت به خراسان شمالی در تیرماه سال 1401 با دستور رئیس‌جمهور شهید به تصویب رسیده بود، با پیگیری جدی شخص بابک افقهی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین(تاپیکو) و تلاش و همت مدیران جهادی و انقلابی در پتروشیمی خراسان ظرف مدت کوتاهی به سرانجام رسیده و هم اکنون آماده افتتاح رسمی است.

رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی در تیرماه سال 1401 وقتی مشکل آب بجنورد و وضعیت آب‌های زیر‌زمینی این شهر را در سفر خود به این استان ملاحظه کرد، دستور داد با یک کار انقلابی پساب بجنورد به پتروشیمی منتقل و در مقابل، از آب باکیفیت چاه‌های پتروشیمی برای تأمین آب بجنورد استفاده شود.

در همین حال، بابک افقهی، مدیرعامل تاپیکو بارها اجرای فوری طرح انتقال پساب بجنورد به پتروشیمی خراسان را از مدیران ارشد این پتروشیمی خواستار شده و شخصا در بازدیدهای مکرر خود از پتروشیمی خراسان پیگیر روند اجرای این پروژه بود.

گفتنی است با اجرای کامل این طرح، سالانه 5 میلیون متر مکعب آب شرب با کیفیت چاه‌های مجتمع پتروشیمی خراسان در اختیار مردم شهر بجنورد قرار می‌گیرد، ضمن اینکه پتروشیمی به‌عنوان یکی از اولین صنایع کشور از مواهب آب خاکستری بهره‌مند می‌شود.

انتهای پیام /