شرکت سرمایه‌ گذاری و توسعه صنایع لاستیک

  • صفحه اصلی
  • شرکت سرمایه‌ گذاری و توسعه صنایع لاستیک

صنعت : گروه صنایع تایر و لاستیک

نوع مالکیت : مدیریتی

آدرس :  کيلومتر 15 اتوبان زنجان به تهران

تلفن : 982432462136

فکس : 982432462300

وب سایت : www.riidco.com

معرفی شرکت

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک :

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک در سال 1375 تاسیس شد. کارخانه این شرکت به مساحتی حدود ۴۰۰ هزار متر مربع در کیلومتر ۱۵ آزاد راه زنجان- تهران مستقر می باشد. این شرکت تولید رسمی خود را در نیمه دوم ۱۳۸۲ آغاز کرد . تکنولوژی شرکت با ظرفیت اسمی تولید ۱۵،۰۰۰ تن فابریک دیپ شده در سال از نخ نایلون ۶ و ۶،۶ و نیز فابریک دیپ شده پلی استر از مرحله تاب و بافت به بعد، از شرکت زیمر آلمان، که یکی از عظیم ترین و معتبرترین دارندگان دانش فنی در جهان، صاحب تکنولوژی و سازنده ماشین آلات این صنعت می باشد، خریداری شده است .

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک با ماموریت تولید منسوج استخوانبندی تایر از جنس نایلون ۶ و ۶،۶ برای کلیه تایرهای سواری و باری، بزرگترین تولید کننده این محصولات در منطقه بوده و تنها کارخانه ای است که چرخه کامل فرآیند تولید نخ تایر را دارا می باشد. با توجه به فرصت های بازار و ظرفیت های موجود ، محصولات دیگری از قبیل فابریک منجید ، فابریک تسمه نقاله ، تور ماهیگیری ، نخ یارن (BTY ) و چیپس نیز در تولیدات این مجتمع قرار دارد . همچنین اخیرا موفق به تولید محصول جدید پلیمرهای صنعتی (ZSP ) در مقیاس انبوه شده و در سبد محصولات این شرکت ثبت گردیده است .
این شرکت با ارائه محصولات با کیفیت و رعایت اصول مشتری مداری سهم عمده بازار داخلی این محصولات را در اختیار داشته و علاوه بر آن در سابقه فعالیت خود صادرات به کشورهای آسیایی ، اروپایی و آفرقای شمالی را هم در کارنامه خود دارد. موفقیت ها و افتخارات کسب شده در سطح استانی و کشوری از جمله دریافت تندیس صادرکننده نمونه استان ، واحد نمونه کیفی و تولیدی استان ، اخذ تقدیر نامه در سطح دو ستاره از جایزه ملی بهره وری و اخذ گواهینامه رعایت حقوق مصرف کننده از جمله موفقیت ها و افتخارات کسب شده این شرکت می باشد.

طرح تولید چیفر و منجید تسمه نقاله، شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا)

با هدف  کاربردی بودن چیفر و منجید در صنایع تولیدی و همچنین عدم تولید این محصولات در کشور، به منظور تولید سالیانه 200 تن چیفر و 400 تن منجید در کنار استقرار خط دیپ با ظرفیت سالانه 1000 تن در تاریخ 1398/08/01در استان زنجان تاسیس شد و نهایتا با مدیریت طرح شرکت مهندسی صنعتی فهامه زیر نظر بازرسی فنی و کنترل خوردگی تکین کو در فروردین 1400 به بهره برداری کامل رسید.

این طرح با حدود 65 درصد بازده داخلی در سال، جزء پروژه های سودآور در این شرکت است. همچنین با توجه به امکانات و تجهیزات موجود، امکان توسعه خط تولید وجود دارد.

 

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) 51.2 درصد مالکیت سهام مدیریتی این شرکت را بر عهده دارد.