شرکت نفت ایرانول

صنعت : گروه صنایع نفت و گاز

نوع مالکیت : مدیریتی

آدرس :  میدان ونک – خیابان ملاصدرا – بعد از خیابان شیخ بهایی – نبش خیابان گلدشت – شرکت نفت ایرانول-شماره 197

تلفن : 982188603611

فکس : 982188212996

وب سایت : www.iranol.ir

محصولات

19%

روغن پايه

سهم تولید در کشور

معرفی شرکت

شرکت نفت ایرانول:

شركت ملی نفت ایران در راستای خصوصی سازی شرکتهای دولتی و سیاست های كلان دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر كاهش حجم تصدی گری دولتی در حوزه غیرانحصاری و واگذاری امور به بخش خصوصی، با هدف توسعه مشاركت این بخش در فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی، به منظور افزایش كارآیی، واحدهای روغن‌سازی پالایشگاه‌های تهران و آبادان را به سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و آستان قدس رضوی واگذار کرده است كه این واگذاری موجب تأسیس شركت نفت ایرانول در 11 آذرماه سال 1381 شد.

 واحدهای روغن سازی پالایشگاه‌های تهران و آبادان بعد از جدا شدن از بدنه شرکت ملی نفت ایران با نام پالایشگاه‌های روغن‌سازی تهران و آبادان شرکت نفت ایرانول فعالیت می‌کنند. پالایشگاه روغن‌سازی تهران به همراه پالایشگاه روغن‌سازی آبادان، جمعا با امکان تولید بیش از 21 درصد روغن پایه کشور در سال، نیروی غالب صنعت تولید انواع روانکارها در بازار به شمار می‌رود. این شرکت محصولات خود را با نام تجارتی ایرانول به فارسی و IRANOL به لاتین عرضه می‌کند.

روغن موتورهای تولیدی این شرکت از روغن پایه پارافینیک که بعضا تحت فرآیند تصفیه با هیدروژن نیز قرار گرفته اند به همراه مواد افزودنی مرغوب با بالاترین سطح کارآیی API در گریدهای مختلف تهیه و تولید می‌شوند که انواع آن بنا بر نیاز مصرف‌کننده و سال ساخت موتور خودرو برای استفاده در موتورهای بنزینی، دیزلی چهار زمانه، سوپر شارژ و توربو شارژ، ماشین‌آلات سنگین، دیزل ژنراتورهای نیروگاهی و لوکوموتیوهای دارای یاتاقان ساخته شده با نقره، جعبه دنده‌های اتوماتیک خودرو، جعبه فرمان هیدرولیک، موتورهای چهار زمانه با حجم 150 سی سی و انواع روغن‌های صنعتی مورد استفاده است.

 

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) 49.26 درصد مالکیت سهام مدیریتی این شرکت را برعهده دارد.

مکان نمای دفتر تهران :

میدان ونک - خیابان ملاصدرا - بعد از خیابان شیخ بهایی - نبش خیابان گلدشت - شرکت نفت ایرانول-شماره 197