شرکت پتروشیمی غدیر

صنعت : گروه صنایع پتروشیمی

نوع مالکیت : مدیریتی

آدرس : ماهشهر، منطقه ویژه اقتصادی ،سایت سه

تلفن : 986152124000

فکس : 986152124010

وب سایت : www.gpc.ir

محصولات

15%

PVC

سهم تولید در کشور

معرفی پارک پتروشیمیایی

شرکت پتروشیمی غدیر (سهامی عام):

شرکت پتروشیمی غدیر در زمینی به مساحت 15 هکتار در سایت 3 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در سال 1381 تأسیس شده و در دی‌ماه سال 1388 به بهره‌برداری رسیده است. نام محصول تولیدی آن وینیل کلراید مونومر (VCM) با ظرفیت تولید سالانه 150 هزار تن و پلی ونیل کلراید (PVC) با ظرفیت تولید سالانه 120 هزار تن در سال است که در ساخت انواع لوله‌ها، شیلنگ‌ها، عایق‌های الکتریکی، چارچوب درب و پنجره، کابینت و صنایع خودروسازی و … کاربرد دارد.

هم‌اکنون این شركت شركت‌های فرعی شركت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) است. مركز اصلی شركت در تهران و كارخانه شركت (محل اجرای طرح) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) واقع است. تولید و عرضه پلی ونیل کلراید (PVC) با رعایت استانداردهای کیفی و زیست محیطی در بازارهای داخلی و خارجی با هدف ارزش افزایی برای سهامداران مهم ترین مأموریت پتروشیمی غدیر به شمار می رود. پرمصرف بودن و ارزرش افزوده بالای تولید پی.وی.سی آن را به یک محصول ویژه تبدیل کرده است که راهبران پتروشیمی غدیر نیز با در نظر داشتن این ویژگی‌ها، افزایش تولید کیفی این محصول را در دستور کار خود دارند.

سهام شرکت پتروشیمی غدیر توسط هلدینگ تاپیکو در آذرماه 1397 با نماد شغدیر در فرابورس ایران عرضه شد و این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید.

 

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) 68.19 درصد مالکیت سهام مدیریتی این شرکت را برعهده دارد.

معرفی محصولات

  • پی وی سی
  • وی سی ام

مکان نمای دفتر :

ماهشهر، منطقه ویژه اقتصادی ،سایت سه