شرکت پرسی ایران گاز

صنعت : گروه صنایع نفت و گاز

نوع مالکیت : مدیریتی

آدرس : تهران- میدان فردوسی- خیابان شهید سپهبد قرنی- خیابان برادران شهید شاداب غربی- شماره 9

تلفن : 2-982188900141

فکس : 982188903212

وب سایت : www.persiirangas.ir

معرفی شرکت

شرکت پرسی ایران گاز:

یکی از رویدادهای پراهمیت در صنعت گازمایع ادغام 2 شرکت بزرگ و پرسابقه پرسی و ایران گاز و تشکیل شرکت بزرگتر و پر توان تر پرسی ایران گاز است. یکی از هدف های این ادغام که بر اساس تصمیم مجمع عمومی فوق العاده درتاریخ 1/4/1387 صورت گرفت و بنا بر آمار و ارقام موجود دستاوردهای مثبت و پراهمیتی را به دنبال داشته است، حداکثر بهره برداری از ظرفیت های بدون استفاده فراوانی بود که در دو شرکت یاد شده وجود داشت. با این ادغام، امکان فروش اموال مازاد بر مصرف و خرید کالاهای دیگر مورد نیاز و همچنین ارائه خدمات بهتر و مطلوبتر به مشتریان شرکت در سطح کشور ، فراهم آمد. شرکت های تشکیل دهنده پرسی ایران گاز در قبل از ادغام عبارت بودند از:

1- شرکت ایران گاز : شركت ایران گاز که‌ در تاریخ هجدهم اردیبهشت 1337 به صورت شركت سهامی خاص تاسیس شده و طی شماره 6099 مورخ بیست و هشتم اردیبهشت 1337 در اداره ثبت شركتها و مالكیت صنعتی تهران به ثبت رسیده بود، دارای 24 شركت فرعی در نقاط مختلف كشور بوده و مركز اصلی آن درتهران خیابان شهید سپهبدقرنی ـ خیابان برادران شهیدشــاداب پلاك 5 قرار داشت.

2- شركت پخش گازایران ـ پرسی گاز: این شرکت نیز درتاریخ 18 شهریورماه 1338 به صورت « سهامی خاص» تحت شماره 6877 در اداره ثبت شركتها و مالكیت صنعتی در تهران به ثبت رسید و مركز اصلی آن درخیابان قائم مقام فراهانی ـ‌روبروی خیابان جم ـ نبش كوچه فریور پلاك 1/90 قرار داشت.این شركت دارای 17 شركت فرعی و 10 منطقه وابسته در نقاط مختلف كشور بوده كه 20 منطقه از مناطق آن دراجرای مصوبات صاحبان سهام تا قبل از تشکیل شرکت پرسی ایران گاز با 14 شركت از شركتهای فرعی ایران گاز، هم افزا شدند.

در حال حاضر شرکت پرسی ایران گاز ( سهامی خاص) به عنوان بزرگترین شرکت توزیع کننده گازمایع در ایران با برداشت ماهانه 70 هزارتن گازمایع از مبادی پالایشگاه و حمل به محل های مصرف، دارای 52 درصد بازار مصرف و بیش از 20 میلیون مصرف کننده است و ضمن عرضه گازمایع صنعتی ، تجاری و خانگی در اوزان مختلف به صورت مظروف و غیر مظروف، همچنین تأمین گاز مورد نیاز صنایع کاشی و سرامیک، چینی سازی، بیمارستان ها، رستوران ها، پادگان ها، دامداری‌ها، مرغداری ها و … در طی بیش از نیم قرن کوشیده است با ارتقاء کیفی عرضه خدمات به مصرف کنندگان در راستای تحقق اصل مشتری مداری، موجبات رضایتمندی آنان را فراهم نماید. در این راستا ایجاد دفاتر خدمات مشترکین و سرویس پاسخگویی شبانه روزی به مصرف کنندگان، توزیع سیلندر 11 کیلویی گازمایع با شیر سیلندر پلمپ شده به منظور جلب اطمینان مصرف کننده در انجام تست های لازم ایمنی بر روی سیلندر، بازسازی و ایمن سازی سالانه صد ها هزار سیلندر 11 کیلویی گازمایع و انهدام هزاران سیلندر و شیر سیلندر فرسوده از بارز ترین فعالیت های این شرکت به حساب می آید. موضوع فعالیت شركت پرسی ایران گاز (سهامی خاص) و شركتهای فرعی آن عمدتا»در زمینه های عملیات ، بازرگانی، صنعتی، خدماتی مرتبط باگازمایع وفرآورده های گازی، همچنین تولید و تعمیر انواع سیلندر گاز می باشد. ضمنا شركت پرسی ایران گاز دارای دوكارخانه تولید و تعمیر سیلندر در تهران و قزوین بوده و در سال بیش از250 هزار عدد سیلندر نو تولید می كنند و نزدیك به 500 هزار عدد سیلندر گازمایع را تعمیر می نمایند. همچنین سه کارخانه تعمیر سیلندر در شهرهای تبریز، شیراز و مشهد نیز راه اندازی شده و برابر استاندارد های لازم اقدام به تعمیر سیلندر با ظرفیت سالانه مجموعا 300 هزار سیلند می نمایند.

شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) 50 درصد مالکیت سهام مدیریتی این شرکت را برعهده دارد.