بازدهی 115 درصدی سهام تاپیکو در یک سال گذشته

مجمع عمومی عادی سالیانه تاپیکو در سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت ماه 1402 برگزار شد

بازدهی 115 درصدی سهام تاپیکو در یک سال گذشته

مجمع عمومی سالیانه در سال مالی منتهی به 1402/02/31 برگزار و 98/24 درصد سود سهام این شرکت تقسیم شد.

به گزارش روابط عمومی تاپیکو، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) امروز دوشنبه 6 شهریور ماه با حضور سهامداران این شرکت در مجموعه تلاش برگزار شد.

در مجمع عمومی عادی سالیانه تاپیکو در سال مالی منتهی به 1402/02/31 بابت هر سهم مبلغ ۲۷۴۰ ریال سود تقسیم شد. همچنین سهام شرکت تاپیکو از ابتدا تا انتهای سال مالی با احتساب رشد قیمت هر سهم در سال مالی حدود 115 درصد بازدهی داشته است.

دکتر مسعود اسم‌خانی، مدیرعامل تاپیکو اعلام کرد که درآمد عملیاتی تلفیقی تاپیکو در سال مالی اخیر حدود 73 هزار میلیارد تومان شده است که در مقایسه با سال گذشته 31 درصد افزایش یافته و رشد 121 درصد را در طی دو سال گذشته تاپیکو با زحمات همه همکاران و حمایت شستا شاهد بوده است. بر اساس گزارش اسم خانی، سود خالص تلفیقی این هلدینگ حدود 39.5 هزار میلیارد تومان در سال مالی شده است. نکته بسیار مهم دیگر، میزان رشد حدود 50 درصدی در سود خالص شرکت اصلی بوده است.

به گفته مدیر عامل تاپیکو، رشد سود 47 درصدی شرکت‌های مدیریتی تاپیکو اتفاق قابل تقدیری است به گونه‌ای که در این شرایطی که سود شرکت‌های غیر مدیریتی با توجه به فضای حاکم بر صنعت نفت و گاز و پتروشیمی بدلیل افزایش قیمت‌های خوراک، یوتیلیتی و کاهش‌های قیمت‌های جهانی محصولات خیلی مساعد نبوده است، این دستاوردها برای مجموعه وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی و شستا رقم خورده است. 

مدیر عامل تاپیکو همچنین با ارائه گزارشی، از سند تحول با راهبردهای دوازده‌گانه تا افق 1405 رونمایی کرد. در راهبرد چهارم این سند تحول، با عنوان سرمایه گذاری و تامین مالی، تاپیکو در سال مالی گذشته توانست، حدود 11 هزار میلیارد تومان سهام جدید خریداری نماید و این ابر هلدینگ چند رشته ای توانسته است 22 هزار میلیارد تومان تامین مالی را با یک وحدت و کار تیمی ارزشمند انجام دهدکه نسبت به سال گذشته افزایش  29 درصد اتفاق افتاده است.

اسم‌خانی خاطر نشان کرد: اولویت محوری تاپیکو شامل انجام فعالیت‌های اقتصادی سودآور برای سهامداران و تکمیل و راه‌اندازی پروژه‌های ناتمام بوده و موفق شدیم 7 پروژه را در سال جاری به اتمام برسانیم. نکته مهم دیگر این است که در پروژه‌های جاری شرکت که به تعداد 16 طرح می‌باشند، میزان پیشرفت، ماهانه از 1 درصد به 2 درصد افزایش یافته است و هدف‌گذاری شده تا سال آینده این مهم به 4 درصد رشد در ماه برسد. برای تکمیل زنجیره ارزش تعداد 8 پروژه مهم کلنگ زده شده است که پروژه‌هایی نظیر VAM ،MTE، آکریلونیتریل، متیونین و استیل‌کورد خرید سهام‌های ارزنده جدید در حال جمعبندی و اخذ مجوزها در دستورکار می‌باشد.