افتتاح پروژه گازكوب پتروشیمی آبادان

با حضور مدیران عامل شستا و تاپیکو، پروژه ایستگاه افزایش فشار و خطوط انتقال گاز خوراک پتروشیمی آبادان، موسوم به پروژه گازکوب افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) به نقل از روابط عمومی پتروشیمی آبادان، با حضور مهندس ابراهیم بازیان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) و دکتر مسعود اسم خانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) و هیات مدیره تاپیکو، پروژه ایستگاه افزایش فشار و خطوط انتقال گاز خوراک پتروشیمی آبادان، موسوم به پروژه گازکوب افتتاح شد.

بر اساس این گزارش، با افتتاح این پروژه، خوراک دریافتی پتروشیمی آبادان از پالایشگاه آبادان روزانه 85 تن افزایش می یابد که این موضوع باعث می شود میزان پی وی سی تولیدی در پالایشگاه آبادان از  85 تن در روز به 180 تن در روز افزایش یابد.
افتتاح پروژه گازکوب در پتروشیمی آبادان از آن جهت حائز اهمیت است که با افزایش 85 تن خوراک دریافتی و رسیدن آن به 180 تن در روز، ظرفیت اسمی واحد الفین پتروشیمی آبادان در حال تکمیل شده و این موضوع همچنین باعث کاهش بهای تمام شده اتیلن و افزایش تولید pvc خواهد شد. موضوعی که می توان آن را یک جهش مهم در روند افزایش تولید و سوددهی پتروشیمی آبادان تحلیل کرد.
از دیگر مزایای افتتاح پروژه گازکوب، کاهش اثرات زیست محیطی آلاینده های هوا از طریق کاهش میزان گاز خروجی به مشعل است.

پیام بگذارید