افقهی سرپرست تاپیکو شد

افقهی سرپرست تاپیکو شد
مدیرعامل شستا در حکمی، بابک افقهی را به عنوان سرپرست جدید شرکت سرمایه‌گذاری نفت وگاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو)، آیین معارفه بابک افقهی سرپرست جدید این هلدینگ بعدازظهر دیروز در سالن اجتماعات تاپیکو‌ و با حضور دکتر چناری عضو هیأت مدیره شستا، اعضای هیأت مدیره تاپیکو و جمعی از مدیران شستا، مدیران عامل شرکت‌های تابعه و کارکنان هلدینگ تاپیکو برگزار شد.

گفتنی است؛ افقهی دارای لیسانس و فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ایران و دکترای مدیریت استراتژیک است.

در مهمترین سوابق اجرایی بابک افقهی، معاون امور مجلس، حقوقی و توسعه منطقه‌ای سازمان برنامه و بودجه کشور در دولت سیزدهم و نیز معاون وزیر بازرگانی و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دولتهای نهم و دهم به چشم می‌خورد. مدیرعاملی هلدینگ اقتصادی کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران، عضویت در هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران، عضویت در هیات مدیره مناطق آزاد اروند و بندر انزلی نیز از دیگر سوابق ایشان است. افقهی به واسطه عضویت در ادوار هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و ایران و نیز مسئولیت کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران، دارای سابقه تعاملی بسیار خوبی با فعالان اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی کشور است.

وی دارای مقالات متعدد علمی پژوهشی و مولف ۴ کتاب تخصصی حوزه اقتصادی و پژوهش‌های آماری بوده و سابقه تدریس دروس مهندسی صنایع و مدیریت در دانشگاه‌های تهران در مقاطع تحصیلات تکمیلی به مدت ۱۶ سال را در کارنامه خود دارد.

در این آیین، از زحمات مدیرعامل سابق تاپیکو‌ نیز قدردانی به عمل آمد.