امضای 16 تفاهم‌نامه همکاری میان پتروشیمی فن‌آوران و شرکت‌های دانش بنیان، سازندگان و تأمین کنندگان داخلی

به گزارش روابط عممومی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی فن‌آوران، این شرکت موفق به عقد 16 تفاهم نامه همکاری در زمینه تامین داخلی تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی خود با شرکت‌های دانش بنیان و توانمند داخلی، در جریان چهارمین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش کیش شد.

بنا بر این گزارش این تفاهم‌نامه‌ها شامل بومی سازی و ساخت قطعات توربین‌ها، کمپرسورها و ولوهای کمپرسورهای رفت و برگشتی، پکینگ‌ها، ولوهای گلوبال، گیت ولوها، مکانیکال سیل و درای گس سیل‌ها و تجهیزات ابزار دقیق می باشند.

بنا است تا پتروشیمی فن‌آوران طی این تفاهم‌نامه‌ها بخشی از مطالعات طرح‌های عملیاتی خود ازجمله امکان سنجی طراحی سیستم کولینگ خشک با هدف کاهش مصارف آب و نیز احداث نیروگاه خورشیدی به منظور تأمین بخشی از برق مورد نیاز خود در مجتمع را پس از طی مراحل مقدماتی به شرکت های دانش بنیان و توانمند داخل واگذار نماید که در همین راستا نخستین تفاهم نامه خود را با شرکت تامین گستر پاسارگاد (مرکز نوآوری رادیناس) منعقد ساخت. بومی سازی و ساخت بویلر هیدروژن سوز با ظرفیت 20 تن و پمپ‌های اسید مورد نیاز این شرکت نیز از اهم موضوعات مورد تفاهم با شرکت‌های دانش بنیان داخلی حاضر در این نمایشگاه بود.

انتظار می‌رود با امضای این تفاهم نامه‌ها با شرکت‌های داخلی، علاوه بر شکوفایی هرچه بیشتر توانمندی سازندگان داخلی در کشور، با قطع وابستگی به تامین کنندگان خارجی نیز آغاز مسیر تحقق دسترسی پایدار به ظرفیت های طراحی تولیدات وافزایش سهم بازارهای هدف پتروشیمی فن‌آوران با خلق ارزش چشمگیر برای عموم ذیفعان این شرکت به خوبی محقق گردد که نوید تداوم رکوردهای تولید به ثبت رسیده تاکنون را به سهامداران و بازارهای هدف داخلی و صادراتی خواهد داد. شرکت پتروشیمی فن‌آوران تاکنون توانسته است با اتکا به دانش تخصصی بومی سازی شده در داخل، مبلغ 12/5 میلیون یورو صرفه جویی ارزی را در پی ایجاد کمیته خودکفایی و حمایت از ساخت داخل در ساختار اجرایی خود، محقق سازد تا در راستای سیاست های کلان ابلاغی توسط شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی «شستا» و مبتنی بر انتظارات بایسته شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین «تاپیکو» به عنوان سهامدار عمده و سایر سهامداران، به منظور صیانت از منفاع عموم دینفعان خود در مسیر خودباوری و خودکفایی پیشگام باشد.

شایان ذکر است شرکت های پتروشیمی فارابی و پترواولفین فن آوران، که به ترتیب قدیمی‌ترین و جدیدترین فعالان صنعت پتروشیمی در کشور هستند و عمده سهام آنها متعلق به پتروشیمی فن‌آوران می‌باشد نیز تفاهم‌نامه‌های مهمی را در راستای پروژه های در دست اقدام خود با طرف‌های داخلی به امضاء رسانند.

پیام بگذارید