بازدید مدیران تاپیکو از پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس

مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره به همراه جمعی از مدیران شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) با حضور در پالایشگاه شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از این شرکت بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو)، در راستای نظارت میدانی تاپیکو از شرکت‌های غیرمدیریتی خود، روز پنجشنبه 26 آبان‌ماه 1401 مدیران ارشد هلدینگ تاپیکو از پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس بازدید کردند. در این بازدید که با حضور چندی از مدیران پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس برگزار شد دکتر اسم خانی مدیرعامل تاپیکو، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیران، مهندسان و کارگران این شرکت در خصوص افزایش تولید و بهبود روندهای اجرایی، بر اجرای پروژه‌های توسعه‌ای شرکت، همچون ترین چهارم CCR و تولید آمونیاک که موجب تبدیل‌شدن این شرکت به یک پتروپالایشگاه خواهد شد، تأکید کردند. 
ایشان همچنین ضمن بررسی وضعیت پروژه‌های توسعه‌ای، تولید محصولات جدید و جلوگیری از هدررفت منابع را جز اولویت‌های اصلی شرکت بر شمردند و بر حمایت تاپیکو برای اجرای این اهداف تأکید کردند.
لازم به ذکر است 49 درصد مالکیت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس که نام رسمی آن شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس است در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) است،  این پالایشگاه به‌عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی با ظرفیت 455 هزار بشکه در روز شامل واحدهای تقطیر، پالایش گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، پالایش نفتا، ایزومریزاسیون، پالایش نفت سفید و نفت گاز باهدف تولید بنزین، گازوئیل، گاز مایع و سوخت جت در کنار پالایشگاه نفت بندرعباس ساخته شده است و بزرگ‌ترین تولیدکننده بنزین کشور است.

پیام بگذارید