تعیین زمان بندی برای ارائه برنامه تامین مالی و اجرایی احداث کارخانه بارز لرستان

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین (تاپیکو) به نقل از روابط عمومی گروه صنعتی بارز، در بازدید میدانی روز ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، معاونین شستا، جمال میرزایی مدیرعامل گروه صنعتی بارز و محمد خدابخشی نماینده مردم شریف الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از پروژه احداث کارخانه بارز لرستان بازدید و راههای تامین مالی و روند اجرایی این پروژه را بررسی نمودندابراهیم بازیان مدیرعامل شستا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما یکی از مزیت‌های شستا را سرمایه گذاری و بهره‌وری از ظرفیت‌های منطقه‌ای دانست و از توجه کشور به تولیداتی که هم نیاز کشور را برآورده می‌کند و هم از واردات کالا جلوگیری می نماید سخن گفت.
ایشان ضمن تشکر از گروه صنعتی بارز و نماینده مردم الیگودرز برای اقدامات موثر گذشته و پیگیری‌های مستمر خواستار ارائه برنامه تأمین مالی پروژه شد.
مدیرعامل شستا ظرفیت این پروژه را تولید ۸ هزار حلقه معادل ۵۰ هزار تن تایر رادیال اعلام و از حمایت شستا از احداث هر چه سریعتر این پروژه سخن گفت.
بازیان با تمجید از گروه صنعتی بارز بعنوان نامی آشنا و شناخته شده برای همه ملت ایران گفت: در این مجموعه در بخش‌های مختلف بیش از ۳۰ درصد لاستیک کشور را تولید و امیدوار هستیم در سال جاری گام‌های مناسبی در جهت اجرایی شدن احداث این کارخانه برداشته شود.
در ادامه جمال میرزایی مدیرعامل گروه صنعتی بارز با تشریح روند اجرایی این پروژه گفت: برای سرعت بخشی به احداث این کارخانه سه فاز اجرایی در نظر گرفته خواهد شد که در فاز اول ۱۵ هزار تن تایر تولید خواهد شد در ادامه ایشان از دستور مدیرعامل شستا برای بکارگیری کارگران بومی تقدیر کرد و از دکتر خدابخشی نماینده الیگودرز برای پیگیری های مستمر برای تامین مالی این پروژه تشکر نمود.
لازم به ذکر است احداث این پروژه منوط به تأمین مالی صندوق توسعه ملی و شستا است که موافقت‌های اولیه آن اخذ شده است، احداث کارخانه بارز لرستان بصورت مستقیم ۸۵۰ و بصورت غیر مستقیم تا ۵۰۰۰ شغل برای منطقه ایجاد می‌نماید.

پیام بگذارید