هر شرکت یک پروژه توسعه ای، باید تحقق یابد/ تولید نباید به هیچ قیمتی متوقف شود

مدیرعامل شستا و برخی از مدیران این شرکت به همراه مدیرعامل و تعدادی ازمدیران تاپیکو از شرکت های زیرمجموعه تاپیکو درماهشهر بازید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) به نقل از شستا رسانه، ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به همراه برخی از مدیران و معاونین شستا در سفر به ماهشهر از مجموعه شرکت های پتروشیمی تابعه هلدینگ نفت،گاز و پتروشیمی تامین بازدید کرد.

بازدید از شرکت های پتروشیمی غدیر، پتروشیمی فارابی، پتروشیمی فناوران، پتروشیمی شیمی بافت، پتروالفین فناوران، فرآورده های قشم و ماشین سازی پارس از جمله برنامه های انجام شده در سفر مدیرعامل شستا به ماهشهر است.
ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در جلسه جمع بندی این سفر در جمع مدیران عامل شرکت های پتروشیمی تابعه شستا در منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر با اشاره زحمات کارگران برای به ثمر نشستن اهداف شرکت ها گفت: آن کارگری که در تمام سختی ها دست از تلاش و جهاد در عرصه تولید نمی کشد، عنصر اصلی پیشرفت و تعالی صنعت و اقتصاد و بالطبع آن ، شکوه ایران اسلامی است. باید توجه کنیم که این شکوه به راحتی به ثمر نرسیده است.
وی با اشاره به شعار سال انتخاب شده از سوی مقام معظم رهبری در دهه اخیر گفت: رهبر انقلاب سال هاست شعار های سال را بر حول محور تولید و اقتصاد بیان می‌کنند. تولید ستون فقرات یک کشور است . دشمن تلاش خود را می کند از هر ظرفیتی برای ضربه زدن به تولید بهره مند شود. امروز دشمنی استکبار جهانی با ایران قوی است .
مدیرعامل شستا با اشاره به اهمیت ایجاد سند راهبردی در شرکت های تابعه شستا تشریح کرد: تمامی شرکت ها باید برنامه ریزی راهبردی ناظر به مدت زمان ۱ ساله، ۲ ساله و پنج ساله با اهداف تغییر ، تحول و تعالی ارائه نمایند . وی با اشاره به لزوم توجه به بهره وری تصریح کرد: در مجموعه های تابعه بررسی ها نشان می دهد متوسط بهره وری پایین است. افزایش بهره وری باعث رشد شرکت ها می شود . توقع داریم مدیران در ایجاد بهره وری در مجموعه ها تمام تلاش خود را انجام دهند.
بازیان با اشاره به لزوم توجه به صیانت از دارایی های بین النسلی تامین اجتماعی گفت: بر طهارت اقتصادی در هلدینگ ها و شرکت های تابعه حساسیت ایجاد شود. مخصوصا در مجموعه های پتروشیمی که بخشی از مراودات مالی بر اساس دلار است.  کاری کنید که مصونیت ایجاد کنید طوری که کسی با زمینه ایجاد فساد به مجموعه نزدیک نشود. باید سیستم و ساختار رابه سمت طهارت اقتصادی ببریم.
وی با اشاره به لزوم تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد افزود: تربیت نیروی انسانی و متخصصان توانمند از وظایف مهم مجموعه های تابعه شستا است.  یک مدیر سالم و یک کارشناس سالم و توانمند می تواند یک مجموعه بزرگ را نجات دهد.
مدير عامل شستا با اشاره به توسعه ایران پس از انقلاب اسلامی اظهار داشت: هر گامی که در عرصه توسعه در کشور به جلو برویم، عرصه را بر دیگران تنگ می‌کنیم. کلیدواژه دشمن در سخنان و تذکرات رهبر انقلاب یک واقعیتی است که امروز می شود بیشتر آن را درک کرد چرا که آنها هرآنچیزی که برای توسعه در ایران پیش از انقلاب پیش بینی کردند یک سوی بوده است. در این سالها اگر نگاه به دشمن همه جانبه بود و این نگاه کمر رنگ نمی شد قطعا با مشکلات اقتصادی روبرو نمی شدیم.
وی افزود: در این سال ها به خصوص در دوره تحریم متوجه شدیم ک نیاز به توجه و نگاه به توان داخل داریم. هرچه قدر ما آگاه شدیم دشمن هوشیار تر شده و تمام تلاش خور را به کار گرفته تا خواب راحت به چشمان ما نرود. اگر امروز همه جانبه جلوی ما صف کشیدند برای این است که آدم ها و رنگ ها برای آن ها اصلا مهم نیست، دشمن با ایران قوی و با مولفه های قدرت کشور مشکل دارد.
بازیان با بیان این مطلب که ما باید هرکجا هستیم، برنامه، پیشرفت و حرکت با توام با نشاط را تقویت کنیم ، تشریح کرد: روحیه معطلی و بلا تکلیفی و سستی بلای جان مدیران است . یک مدیر با رفتارش می تواند مجموعه را هدایت و کنترل کند . امروز در هر نقطه ای هستیم یک قدم جلو تر برداریم . کسی در سیستم مسئولیت دارد تا آخرین روز ماموریت دارد با برنامه ریزی و پیگیری های مدام رو به جلو حرکت کند و ثانیه ای از حرکت نایستاد. مجموعه های کوچک اما تاثیر گذار زیادی در مجوعه داریم که باید دیده شوند و در برنامه ریزی ها نقش آفرینی کنند.این کشور را ما باید بسازیم.
وی با اشاره بر لزوم توجه به هم افزایی بین شرکت های تابعه شستا گفت: در پتروشیمی ها مشکل عدم هم افزایی داخل گروهی داریم. ظرفیت های فی مابین باید شناخته شود و از آن بیشترین بهره را برد. بخش دانش بنیان نیز باید بیش از پیش فعال شود مخصوصا در این صنعت زمینه خیلی خوبی در آن وجود دارد. تولید با ظرفیت موجود کافی نیست و باید افزایش یابد . ما در شستا معاونت نوآوری و اقتصاد دانش بینان را ایجاد کردیم. میتوانید از این ظرفیت نیز استفاده کنید .
مدیرعامل شستا تشریح کرد: تعریف سند راهبردی چند ساله و تعریف پروژه های توسعه ای، ایجادی و به‌سازی از ماموریت های مهم شرکت های تابعه است . تعریف و ایجاد پروژه، یعنی نگاه به توسعه و آینده ، پروژه ها خون تازه در شریان مجموعه های تولیدی هستند.
وی افزود: شعار هر شرکت یک کار ویژه و یک پروژه باید تحقق یابد. باید برنامه ریزی لازم صورت پذیرد تا در ۵ ساله آینده ، دست شستا از پروژه های توسعه پُر باشد.  یک پروژه دانش بنیان، یک پروژه تحول ساز و یک سند راهبردی ناظر به تحول داشته باشید. ما در مجموعه هایی هستیم که به پایین تر از نگاه راهبردی خیره شویم، باختیم .
بازیان با اشاره به لزوم گسترش هم افزایی و رونق تولید و فعالیت دانش بنیان تصریح کرد: هیات اندیشه ورز پتروشیمی ها تشکیل شود و تاملات راهبردی داشته باشید . قطعا نتایج خوبی خواهید داشت. هر شرکتی باید کارویژه تعریف کند . مسئله تولید را نباید کاهش یابد. تولید نباید به هیچ قیمتی متوقف شود .
وی خطاب به مدیران شرکت های پتروشیمی می افزود: موضوع سود را دست کم نگیرید. سود را به عنوان یک مولفه جدی در عملکرد ببینید. تولید، فروش و سود تراز یک بنگاه است. پروژه های توسعه ای را دنبال و موانع شروع پروژه ها را رفع کنید. مدام باید برنامه ریزی تولید داشت.

پیام بگذارید